Archiv příspěvků

#KonecLevnePrace

cara_01

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

cara_01

dne 7. 9. 2016 se zástupci ZO OS KOVO Brandýs zúčastnili protestního meetingu s názvem „Konec levné práce“ , který se konal již podruhé v libeňské aréně sparta. Celou akci moderoval předseda ČMKOS Josef Středula. Hlavní body meetingu spočívali v představení požadavků vládě a zaměstnavatelům v oblasti minimální mzdy, růstu reálných mezd a dodržování BOZP. Dále měli slovo předsedové a předsedkyně nejvýznamnějších odborových svazů v rámci ČMKOS. Samozřejmě, že promluvil i předseda „našeho“ svazu KOVO pan Jaroslav Souček, který po svém projevu sklidil značný potlesk. Hovořil mimo jiné o zvýšení minimální mzdy, o finančním podhodnocení profesí a přílivu levné pracovní síly ze zemí třetího světa.

Ve svých projevech se všichni shodli na faktu, že je třeba dále posilovat růst minimální mzdy, růst reálných mezd, kontrolovat BOZP a také posilovat důstojnost zaměstnanců v České republice. Někteří zaměstnavatelé si totiž pletou pojmy NADŘÍZENOST – PODŘÍZENOST za NADŘAZENOST – PODŘAZENOST a to je podle všech zaměstnanců v České Republice 21. století více než nehorázné.

cara_01

Prezentace a podrobnosti z meetingu naleznete na webu ČMKOS

cara_01

konec_levne_prace

cara_01

Předseda ČMKOS Josef Středula mimo jiné ocenil kolektivní vyjednávání ve společnosti Continental v Brandýse nad Labem pro roky 2016 – 2017,  přidal gratulaci a pozdrav všem členům ZO OS KOVO Brandýs.
cara_01

back to top