Archiv příspěvků

Vedení odborů Continetal ČR v Brandýse

cara_01

Ve dnech 22. – 23. 9. 2016 se v Brandýse nad Labem uskutečnilo, můžeme říci již tradiční setkání zástupců zaměstnanců ZO OS KOVO při Continental ČR. Na posledy setkání pořádal na jaře letošního roku závod v Adršpachu. Do Brandýsa přijelo vedení ZO OS KOVO z Frenštátu pod Radhoštěm, Jičína a Otrokovic. Zástupci z Trutnova a Adršpachu se díky vysokému pracovnímu vytížení museli omluvit.

cara_01

   První den proběhla prohlídka výrobních prostor závodu BDY I. S rolemi průvodců se zdárně popasovali předseda Miroslav Mäsiar a místopředseda Jan Janeček. Oba pracují dlouhá léta jako analytici výroby, takže popsat chod výroby a výrobní postup pro ně nebylo složité. Výroba nejmodernější elektroniky do automobilů zaujala asi nejvíce kolegy z Otrokovic, protože v tamním Continentalu vyrábí pneumatiky, tudíž úplně jiný druh výroby. Po detailní prohlídce výrobních prostor následovalo jednání.

cara_01

   Hlavní náplní prvního dne bylo představení fungování jednotlivých ZO, přiblížení podmínek v ostatních závodech a prezentace výsledků kolektivního vyjednávání (tam kde bylo uzavřeno). Následná volná diskuse byla taktéž velmi plodná, plná výměny zkušeností a názorů. Druhý den se skupina přesunula opodál do druhého Brandýského závodu BDY II. Po prohlídce s průvodkyní bylo na pořadu dne další jednání. Podrobné informace z „evropské rady“ předala předsedkyně ZO OS KOVO z Frenštátu pod Radhoštěm paní Marie Pokludová, která je dlouhá léta stabilním článkem této rady a několikrát do roka dojíždí na zahraniční jednání, ze kterých nám předává informace. Poté následovala příprava na nadcházející Europa  Forum, které se bude konat od 24. do 26. října v Německém Ingolstadtu. Na Europa Foru budou z každého Evropského Continentalu přítomni dva zástupci – jeden zástupce zaměstnanců a jeden zástupce vedení společnosti.

cara_01

Příští rok na jaře se pořadatelství setkání chopí kolegové z Jičína.

cara_01

back to top